Strefa Dobrego Duszka - Zabawy

Gdzie przygotować urodziny?

klaun

      Urodziny to dla kilkulatka prawdziwe święto. Trzeba zadbać o to, aby nasza pociecha czuła się tego dnia wyjątkowo i miała co wspominać. Nie chodzi tu nawet o niesamowite prezenty, lecz o emocje i przeżycia dzieciaka związane z tym wydarzeniem.

     Po pierwsze, przygotowania do urodzin – nie zostawiajmy ich na ostatnią chwilę. Przemyślmy co możemy zrobić, zastanówmy się co sprawi radość naszemu dziecku, o czym marzy i z kim chciałoby spędzić ten wyjątkowy dzień. Zdecydujmy czy zorganizujemy przyjęcie w domu czy poza nim, a także kogo zaprosimy.

     Urodziny w domu to największe wyzwanie. To rozwiązanie może okazać się tańsze i bardziej kameralne, ale za to musimy wykazać się ogromną pomysłowością, aby zorganizowane urodziny przypadły małemu solenizantowi i gościom do gustu. Organizacja całego przyjęcia jest w naszych rękach – począwszy od wymyślenia dekoracji, zabaw, atrakcji, konkursów, przez jedzenie, aż po realizację wszystkich planów. Oczywiście możemy skorzystać z usług firm, które zajmują się organizacją animacji w domu, możemy również zamówić catering. Organizacja urodzin w domu może mieć swoje zalety, możemy zaangażować małego solenizanta w przygotowanie zaproszeń czy dekoracji, ale z drugiej strony – przyjęcie w domu bardzo mocno utrudnia przygotowanie jakiejkolwiek niespodzianki dla dziecka, ponieważ  niewiele da się ukryć.

     Musimy więc rozważyć wszystkie za i przeciw. Skupmy się na uczuciach naszego dziecka i na tym, co lubi. Jeśli na przykład uwielbia zwierzęta to może najlepszym pomysłem będzie całodniowa wizyta w ZOO, a następnie w ulubionej cukierni czy restauracji? Jeśli jest fanem samochodów to może muzeum motoryzacji albo przejażdżka zabytkowym bądź sportowym wozem? Jeśli lubi sport, wyjście na sportową imprezę? Nie jest ważne, czy kupimy dziecku wielki prezent i czy zrobimy urodziny w domu, czy poza nim. Ważne byśmy przy okazji urodzin okazali dziecku zainteresowanie, ciepło i miłość, dając mu nasz czas i zaangażowanie.